XVI Tydzień zwykły
św. Siedmiu śpiących z Efezu, św. Pantaleon lub Pantalaimon, św. Semproniana, św. Dezyderat, św. Celestyn I
27 lipca 2024

IX NIEDZIELA ZWYKŁA

04 czerwca Odsłon: 369

1. Dziś można złożyć ofiarę do puszek na zakup nowego ołtarza do kościoła w Rosinach, który w skutek pożaru uległ zniszczeniu.
  2. Zachęcamy do obejrzenia filmu dokumentalnego o aborcji w Polsce: „Miało nie żyć”, który wyświetlany będzie dziś /2 czerwca/ o godzinie 17:00 w Barlineckim Ośrodku Kultury – sala widowiskowa, wstęp jest wolny i bezpłatny.
  3. W pierwszy czwartek miesiąca zakończenie oktawy Bożego Ciała, procesja o godzinie 17:30, a po niej poświęcenie wianków. Nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu po mszy świętej wieczornej.
  4. W pierwszy piątek miesiąca przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Od godziny 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi świętej. O godzinie 17:30 procesja wokół kościoła. Po mszy świętej wieczornej zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  5. W sobotę uroczystość Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny – odpust parafialny. Z racji na odpust parafialny, o godzinie 11:30 zapraszamy na „Nabożeństwo Dwudziestu Sobót”. Nie będzie nabożeństwa o godzinie 17:30. Uroczysta msza święta, połączona z rocznicą I Komunii Świętej, o godzinie 12:00, a po niej procesja wokół rynku. Spowiedź święta dla dzieci przed rocznicą Komunii Świętej w piątek od godziny 17:00.
  6. Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy zaangażowali się w organizację procesji Bożego Ciała. Dziękujemy policji za zabezpieczenie trasy, Żywemu Różańcowi i rodzicom ministrantów za przygotowanie ołtarzy i za ich posprzątanie, panom za niesienie baldachimu, paniom i panom za niesienie chorągwi, służbie liturgicznej za czynne zaangażowanie, dzieciom sypiącym kwiaty i ich rodzicom.
  7. Nabożeństwo czerwcowe: w poniedziałek po mszy świętej wieczornej, w pozostałe dni o godzinie 17:30.
  8. Za ofiary składane na potrzeby archidiecezji serdecznie dziękujemy, Bóg zapłać.
  9. Przy wyjściu z kościoła można nabyć „Tygodnik Niedziela”.