św. Jowinian, św. Eutymiusz, św. Maksym, św. Britto, św. Hilary
5 maja 2024

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

12 sierpnia 2023r. Odsłon: 558

1. Dziś nabożeństwo ku czci Najświętszej Maryi Panny z Fatimy, procesja o godzinie 17:30.
  2. We wtorek /15 sierpnia/ obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia NMP. W tym dniu kancelaria jest zamknięta. Msze święte według porządku niedzielnego. Podczas każdej mszy świętej poświęcenie ziół i kwiatów. Po mszach świętych zbierane będą ofiary dla poszkodowanych przez powódź ze Słowenii.

W tym dniu przeżywamy odpust w kościele w Rychnowie, w następującym porządku:

• 11:00 - pielgrzymka piesza (początek spod kościoła parafialnego),
  • 14:00 - msza święta odpustowa, a po niej biesiada odpustowa, z wieloma atrakcjami, szczegóły na plakacie.
  1. W sobotę /19 sierpnia/ o godzinie 14:00 zapraszamy na Odpustowy piknik rodzinny, który organizowany jest po raz pierwszy w naszej parafii. Początek w kościele – wspólny śpiew pieśni patriotycznych, a po nim piknik – muzyka na żywo, grill, ciasto, chleb ze smalcem, kawa, herbata. Zebrane ofiary przeznaczone zostaną na monstrancję do nowej kaplicy.
  2. We wtorek /22 sierpnia/ Kościół wspomina Najświętszą Maryję Pannę Królową. W niedzielę /20 sierpnia/ będziemy obchodzić uroczystość odpustu. O godzinie 12:00 msza święta odpustowa, której przewodniczyć będzie o. Krzysztof Piskorz (Karmelita Bosy), w trakcie której poświęcona zostanie nowa chorągiew procesyjna. Po mszy świętej procesja wokół kościoła. Prosimy panów do niesienia baldachimu.
  3. Od środy do piątku w kościele prowadzone będą prace związane ze szlifowaniem posadzki, msze święty tylko o godzinie 7:00 i 18:00.
  4. Za ofiary składane na potrzeby parafii serdecznie dziękujemy, Bóg zapłać.

W przyszłą trzecią niedzielę miesiąca, ofiary z tacy przeznaczone będą na kaplicę adoracji.

2. Serdecznie witamy i pozdrawiamy w naszej parafii Gości. Życzymy Wam pięknej pogody oraz udanego wypoczynku.