św. Jowinian, św. Eutymiusz, św. Maksym, św. Britto, św. Hilary
5 maja 2024

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

09 września 2023r. Odsłon: 488

1. Rozpoczęły się prace związane ze zmianą napędu dzwonów.
  2. Spotkanie rodziców dzieci komunijnych odbędzie się w przyszłą niedzielę po mszy świętej o godzinie 12:00. Deklaracje zgłoszenia dziecka do I Komunii Świętej są do odebrania w zakrystii.
  3. We wtorek po mszy świętej wieczornej katecheza poprowadzona przez ks. Arkadiusza, na temat: Ofiara Mszy Świętej.
  4. W czwartek /14.09./ święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Msza święta w Brunkach o godzinie 16:00.
  5. Za ofiary składane na potrzeby parafii serdecznie dziękujemy, Bóg zapłać.

W przyszłą trzecią niedzielę miesiąca, ofiary z tacy przeznaczone będą na kaplicę adoracji.

Na trawniku przy pomniku św. Jana Pawła II chcemy (podobnie jak w poprzednim roku) zasadzić krokusy i tulipany. Zwracam się z prośbą o ofiarowanie cebulek kwiatowych krokusów i tulipanów, do wystawionych koszy, które będą w naszym kościele.  Cebulki będziemy zbierać do końca września. Mamy nadzieję, że tych cebulek będzie na tyle dużo, że na przyszłą wiosnę teren będzie wyglądał zachwycająco.

Wielki Jubileusz 900-lecia Pomorskiej Misji św. Ottona z Bambergu obchodzony będzie od Uroczystości Zesłania Ducha Świętego w 2024 r. do Uroczystości Świętych Apostołów Piotra i Pawła w 2025 r. W obchody Jubileuszu wprowadzi nas Nowenna Odnowy Wiary. Każdy 14-ty dzień miesiąca, do 14 maja 2024 r. włącznie, będzie kolejnym duchowym etapem Nowenny.