św. Ludwik Maria Grignion de Montfort, św. Piotr Chanel, św. Afrodyzjusz, św. Charłamp, św. Witalis
28 kwietnia 2024

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

12 marca Odsłon: 516

1. W naszej Parafii witamy ks. Michała Barańskiego, który poprowadzi rekolekcje wielkopostne. Potrwają one do środy. W tych dniach msze święte o godzinie 9:00  i 18:00. Do środy nie ma mszy o godzinie 7:00. Zapraszamy na rekolekcje młodzież klas ósmych.
  2. W piątek zmarł Ksiądz Andrzej Lemieszko, wieloletni proboszcz i budowniczy kościoła w parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Choszcznie. Uroczystości pogrzebowe odbędą się we wtorek /12 marca/ o godzinie 11:00 w kościele parafialnym pw. św. Jadwigi Królowej w Choszcznie.
  3. Nabożeństwo Gorzkich Żali, o godzinie 17:15.
  4. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Dla dzieci i młodzieży o godzinie 16:00 (po nabożeństwie spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej), dla dorosłych o godzinie 17:15. Po drodze krzyżowej i po mszach świętych w niedzielę można złożyć ofiarę do puszek na kwiaty do Bożego grobu.
  5. W przyszła niedzielę o godzinie 7:00, zostanie odprawiona msza święta w intencji śp. ks. Franciszka Morawskiego w rocznicę śmierci.
  6. W przyszłą niedzielę po mszy świętej o godzinie 12:00 katecheza dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.
  7. Od 16 do 24 marca 2024 roku nasza parafia włączy się w ogólnopolską nowennę w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego.
  8. Za ofiary składane na potrzeby parafii serdecznie dziękujemy, Bóg zapłać. W przyszłą trzecią niedzielę miesiąca, ofiary z tacy przeznaczone będą na cele inwestycyjne parafii.
  9. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką: „Tygodnik Niedziela” i dwumiesięcznik „Misyjne drogi” (jest to czasopismo wydawane przez Zgromadzenie Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej).
  10. W zakrystii i w przedsionku kościoła można nabyć świece Caritas. Wielkopostne ofiary na Parafialny Zespół Caritas zostaną przekazane na wsparcie zakupu łóżka medycznego dla Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego w Szpitalu Barlinek.