Kościół wznosi się w najwyższym punkcie startego miasta, na terenie dawnego grodziska słowiańskiego. Najstarszą murowaną świątynię wzniesiono tutaj w XIII wieku: Pozostały po niej granitowe ciosy wmurowane w dolne partie wieży i w cokół. Z XV w. pochodzi gotycki portal główny z tajemniczymi "miseczkami" w bogatym oprofilowaniu. Są one śladem dawnego obyczaju rozniecania ognia przy pomocy drewnianego świdra w Niedzielę Wielkanocną. Swój ostateczny kształt trójnawowej bazyliki kościół uzyskał po pożarze w 1852r.
Na ścianach zewnętrznych zwracają uwagę cegły z wyrytymi datami

Search

f t g

Informacje

Biuro parafialne  czynne:

  • środa  godz. 16:00 - 17 :00
  • czwartek godz. 18:30 - 19:30

Kontakt

ul. Kościelna 3
74-320 BARLINEK
tel. (+48) 95 746-12-04
Gmina: Barlinek
Powiat: Myśliborski
www.parafiabarlinek.pl

parafiabarlinek@home.pl