Barlinek, 14.04.2019r.

O g ł o s z e n i a     d u s z p a s t e r s k i e

 

1. Dzisiejszą Niedzielą rozpoczynamy w Kościele Wielki Tydzień. Dziś podczas każdej Mszy św. poświęcimy palmy. O godz. 11:45 przed kościołem rozpoczniemy liturgię, a następnie na pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy procesyjnie wejdziemy do świątyni. Po Mszy św. rozwiążemy konkurs na najpiękniejszą palmę. Na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym zapraszamy dziś o godz. 17:00.

2. Już tradycyjnie zapraszamy wszystkim na nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami naszego miasta, która odbędzie się w Wielką Środę o godz. 19:00. Nabożeństwo rozpocznie się przed kościołem pw. Św. Bonifacego i będzie zmierzać w kierunku cmentarza komunalnego przy ul. Gorzowskiej. Zabierzmy ze sobą świece.

3. Kancelaria parafialna w Wielki Czwartek będzie nieczynna.

4. LITURGIE WIELKIEGO TYGODNIA ROZPOCZYNAMY O GODZ. 18:00

5. Wielki Czwartek to dzień ustanowienia Eucharystii i sakramentu Kapłaństwa. Po liturgii wieczornej odbędzie się czuwanie modlitewne do godz. 22:00. Do tej godziny będzie także okazja do spowiedzi św.

6. Wielki Piątek jest jedynym dniem, w którym nie sprawuje się  Eucharystii. Centrum liturgii to adoracja krzyża i przyjęta Komunia św. W tym dniu obowiązuje nas post ścisły. Zapraszamy wszystkich na Drogę Krzyżową o godz. 17:30. Nabożeństwo Gorzkich Żali odbędzie się o godz. 21:00. Ofiary zbierane w tym dniu przeznaczone są na potrzeby Kościoła w Ziemi Świętej.

7. Poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę w naszym kościele parafialnym od 12:00 do 16:00 co pół godziny. Poświęcenie pokarmów

 

 w Moczydle i w Brunkach -  godz. 10:00,

 w Krzynce i w Okuniach – godz. 10:30,

 w Moczkowie na świetlicy i w kościele w Rychnowie – godz. 11:00.

 

8. Wigilia Paschalna to dzień nadziei, że Chrystus trzeciego dnia zmartwychwstanie. To także poświęcenie ognia, paschału, wody chrzcielnej i odnowienie przyrzeczeń chrztu św. Tego dnia przynieśmy ze sobą do świątyni świece.

9. Możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi św. codziennie od godz. 7:00 do 8:00 i po południu od godz. 17:00. Spowiedź św. w Wielką Sobotę od 7:00 do 21:00.

10. Msza św. rezurekcyjna sprawowana będzie w niedzielę o godz. 6:00. Pozostałe Msze św. - wg porządku niedzielnego. Zapraszamy Panie do niesienia chorągwi podczas Mszy św. rezurekcyjnej, figurki Matki Bożej oraz Panów, którzy corocznie trzymają straż przy Grobie Pańskim.

11.  Chrzty w I i II dzień Świąt odbędą się o godz. 12:00.

12.  Trwa akcja charytatywna przed zbliżającymi się świętami Wielkiej Nocy. W prezbiterium został wystawiony kosz, do którego można składać dary na Święta dla Rodzin najbardziej potrzebujących; przy wyjściu głównym z kościoła można nabyć świece i chlebki Caritas oraz prasę katolicką.

13.  Za ofiary złożone dziś na kwiaty do Bożego Grobu serdecznie dziękujemy  – Bóg zapłać.

14. Solenizantom i jubilatom składamy życzenia oraz zapewniamy o naszej modlitwie. Wyrazy współczucia składamy tym wszystkim, których spotkały jakieś przykrości.

15. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku Ś.P. Kazimierę SOBIERSKĄ i Marcina CIELECKIEGO

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

 

Wasi duszpasterze   

Search

f t g

Informacje

Biuro parafialne  czynne jest:

    wtorek od godz. 9:00 do 10 :00
    środa od godz. 16:00 do 17:00
    czwartek od godz.19:00 do 20:00

Kontakt

ul. Kościelna 3
74-320 BARLINEK
tel. 95/746-12-04
Gmina: Barlinek
Powiat: Myśliborski
www.parafiabarlinek.pl