Barlinek, 31 maja 2020 r.

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

1.     Na ostatnie w tym roku nabożeństwo ku czci NMP zapraszamy dziś o godz. 17:30. Od jutra rozpoczynamy czerwiec – miesiąc, w którym w sposób szczególny oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Na nabożeństwo czerwcowe zapraszamy codziennie o godz. 17:30

2.     W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:

·      w poniedziałek /1 czerwca/ Uroczystość NMP Matki Kościoła, Głównej Patronki Archidiecezji

·      w środę /3 czerwca/ wspomnienie św. Pawła LWANGI i Towarzyszy

·      w czwartek /4 czerwca/ święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana

·      w piątek /5 czerwca/ wspomnienie św. Bonifacego

3.     Ks. Proboszcz parafii pw. św. Bonifacego zaprasza nas wszystkich na uroczystości odpustowe, które odbędą się w najbliższy piątek. Uroczysta Msza św. sprawowana będzie o godz. 18:00.

4.     Katecheza dla dorosłych - w środę podczas Mszy św. wieczornej.

5.     Kancelaria parafialna będzie czynna we wtorki w godz. 9:00 - 10:00 oraz w czwartki w godzinach 16:00-17:00.

6.     W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca; O dar nowych powołań kapłańskich zakonnych i misyjnych będziemy modlić się w czwartek podczas nabożeństwa czerwcowego. W piątek - możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania rano oraz popołudniu od godz. 17:00. W tym dniu odwiedzimy chorych Parafian z posługą sakramentalną. Na nabożeństwo pierwszosobotnie zapraszamy w sobotę, po Mszy św. porannej.

7.     Zgodnie z decyzją organów państwa zostały zniesione wcześniej nałożone obostrzenia. Najnowsze przepisy mówią, że od soboty 30 maja nie obowiązują limity osób, które wprowadzono wcześniej, a które dotyczyły m.in. kościołów. Dlatego zachęcamy do uczestnictwa w Mszach Św. i nabożeństwach pamiętając o zachowaniu bezpiecznej odległości oraz o zasłanianiu ust i nosa maseczką lub chustą.

8.     Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką.

9.     Za ofiary składane na potrzeby naszej parafii serdecznie dziękujemy, Bóg zapłać.

10.  Solenizantom i jubilatom składamy życzenia oraz zapewniamy  o naszej modlitwie. Wyrazy współczucia składamy tym wszystkim, których spotkały jakieś przykrości.

11.  W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności ŚP. Teresa LIGOCKA, Stanisław KRALSKI i Zofia KRAWCZYK. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

Wasi duszpasterze