„Oto zwiastuję wam radość wielką,
która będzie udziałem wszystkich narodów.
Dziś w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel”.
/Łk 2,10-11/

Życzenia Świąteczne z okazji Uroczystości Narodzenia Pańskiego 2016 r.

Drodzy Bracia kapłani,
osoby życia konsekrowanego, wszyscy nasi Diecezjanie oraz Goście,
świętujący nad Odrą i Bałtykiem tajemnicę Narodzenia Jezusa Chrystusa

Gdy pasterze usłyszeli orędzie Anioła oznajmiające narodziny Mesjasza „udali się tam z pospiechem i znaleźli Maryję, Józefa i Niemowlę leżące w żłobie” /Łk 2,16/. Ten przykład pasterzy przynagla także nas, abyśmy i my przybywając do Betlejemskiej Groty wpatrywali się w Nowonarodzonego Syna Bożego, czerpiąc przez Niego ze źródła miłosierdzia Ojca.

W Betlejemskiej Grocie spotykamy Maryję, która „zachowywała wszystkie te sprawy w swoim sercu” /Łk 2,19/. Jej Niepokalane Serce wprowadza nas w tajemnicę rozpoczynającego się roku 2017, roku stulecia Jej objawień w Fatimie oraz trzechsetlecia koronacji Jej Jasnogórskiego Wizerunku. Po Jubileuszu Bożego Miłosierdzia, o którym św. Jan Paweł II napisał, że polega na wydobywaniu dobra spod nawarstwień zła /Encyklika O Bożym Miłosierdziu 6/, po narodowym odnowieniu łaski Chrztu Świętego, po doświadczeniu młodości Kościoła zgromadzonego przy Papieżu Franciszku, to właśnie Maryja zaprasza nas do realizacji tych Prawd w naszym codziennym życiu i - przypominając zbawcze orędzie swojego Syna - zaprasza nas na drogę Fatimskiego nawrócenia i modlitwy.

Niech Święta Narodzenia Pańskiego i nadchodzący Rok 2017, przez obecność i wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny, obfituje we wszelkie łaski od narodzonego Zbawiciela wspierając dobre dzieła, które jako Uczniowie Pana podejmujemy w codzienności naszego chrześcijańskiego życia.

/-/ + Andrzej Dzięga
Arcybiskup Metropolita
Szczecińsko-Kamieński

Szczecin, Boże Narodzenie 2016 r.