W poniedziałek, 17 maja br. ksiądz Arcybiskup Andrzej Dzięga, Metropolita Szczecińsko-Kamieński udzielił sakramentu Bierzmowania młodzieży z naszej parafii oraz z parafii pw. św. Bonifacego w Barlinku.

O godzinie 17:00 uroczystą procesją wejścia rozpoczęła się Eucharystia. W imieniu wszystkich rodziców Państwo Katarzyna i Seweryn Wesołowscy poprosili Księdza Arcybiskupa o udzielenie sakramentu bierzmowania zgromadzonej w kościele młodzieży. To samo uczynił ks. proboszcz, zapewniając, o dokładnym i rzetelnym przygotowaniu młodych do przyjęcia tego sakramentu.

Podczas homilii ks. Arcybiskup prosił młodzież, aby z wiarą w sercu przystąpiła do sakramentu, podkreślając, że otwarte przyjęcie Bożego Ducha zależy od każdego z nich. Życzył młodzieży, aby Dary Ducha Świętego, które otrzymają, towarzyszyły im przez całe życie.

Po homilii ksiądz Ksiądz Arcybiskup, wyciągając nad młodymi ręce, odmówił modlitwę o wylanie Ducha Świętego na kandydatów, po czym nastąpił właściwy obrzęd sakramentu.

Po przyjęciu Komunii Świętej młodzi złożyli podziękowania Arcybiskupowi, duszpasterzom i rodzicom.

Biuro parafialne  czynne:

• środa  godz. 16:00 - 17 :00