PIELGRZYMKA

ARS  – LA SALETTE – LOURDES - PARYŻ

3/4 – 13 maj 2021

Dzień 1 – 3/4 maja

Wyjazd w nocy z 3 na 4 maja, przejazd w kierunku Francji, obiadokolacja i nocleg w okolicach Ars.

Dzień 2 – 5 maja

Po śniadaniu Msza św. i zwiedzanie miejsc związanych z życiem Jana Marii Vianneya, świętego proboszcza z Ars. Następnie przejazd w Alpy, do sanktuarium la Salette, obiadokolacja, udział w wieczornej procesji, nocleg.

Dzień 3 – 6 maja

Śniadanie, całodzienny pobyt w sanktuarium, spotkanie z polskim ojcem Saletynem, który oprowadzi nas po miejscach związanych z objawieniami Matki Bożej dzieciom Melanii i Maksyminowi i opowie o misji saletyńskiej. Msza św., udział w wieczornej procesji oraz czas na indywidualną modlitwę. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4 – 7 maja

Po śniadaniu i Mszy św. całodzienny przejazd do Lourdes. Obiadokolacja , nocleg.

Dzień 5 i 6 –  8.9 maja

Po sniadaniu całodzienny pobyt w Lourdes, Msza św., spacer śladami św. Bernadety Soubirous, kąpiele w basenach, udział w nabożeństwach, indywidualna modlitwa, Droga Krzyżowa wieczorna procesja. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 7 – 10 maja

Po śniadaniu i Mszy św. przejazd w kierunku Tours, obiadokolacja , nocleg.

Dzień 8 – 11 maja

Po śniadaniu ., przejazd w kierunku Paryża wzdłuż Loary, zobaczymy 1  ze wspaniałych  zamków nad Loarą:  Chenonceau zwany zamkiem Dam lub  monumentalny Chambord.

Wieczorny rejs po Sekwanie. Msza św w bazylice Sacre Coeur. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 9 – 12 maja

Po śniadaniu Msza św. w kaplicy Cudownego Medalika przy Rue du Bac , gdzie Matka Boża objawiła się siostrze Katarzynie Laboure , oraz zwiedzanie stolicy Francji, zobaczymy m.in.  katedrę Notre Dame de Paris na wyspie la Cite (z zewnątrz), Łuk Triumfalny , Wieżę Eiffel’a, wzgórze Montmartre ze słynnym placem artystów du Tertre i bazyliką Sacre Coeur , u stóp której rozpościera się najpiękniejszy widok na Paryż i od ponad 100 lat odbywa się wieczysta adoracja Najświętszego Sakramentu .Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 10 – 13 maja

Po śniadaniu wyjazd do Polski, powrót w godzinach nocnych.

Cena 2300 zł i 150 euro przy grupie min. 40 osób

Zapisy u Ks. Michała lub telefonicznie pod nr 697026929

CENA ZAWIERA:

przejazd klimatyzowanym autokarem klasy turystycznej,

- opiekę pilota,

- 9 noclegów w pokojach 2,3 os. z łazienkami (w La Salette również 4-os),

- 9 śniadań, 9 obiadokolacji,

- opłaty autostradowe, parkingi, wjazdówki do Paryża, taksa klimatyczna,

- ubezpieczenie kosztów leczenia za granicą,

- opłata za przewodników w la Salette i Lourdes.

Dodatkowo płatne :

- zestawy słuchawkowe tourguide 30 zl

- opłata w Sanktuarium w Lourdes,wstępy,  (zamek Chenonceau, wieża Eiffel’a, rejs po Sekwanie) ok. 50 euro

- napoje do obiadokolacji

- dodatkowe ubezpieczenie od chorób przewlekłych i od rezygnacji

czwartek od godz. 16:00 do 17:00

tel. (+48) 95 746-12-04