Matka - pierwsza osoba, którą spotykamy na drodze naszego życia. Od samego początku zatroskana o nasze istnienie, o naszą przyszłość. Ona - pełna niepokoju i lęku, pełna ciepła i serdecznych gestów, oddana bez reszty swemu wielkiemu skarbowi, dając mu swoją miłość, czas, siłę i serce. 26 maja w naszej świątyni, gruba naszych najmłodszych parafian z Przedszkola Miejskiego nr 2 w  Barlinku wraz ze swoimi Wychowawczyniami Panią Dorotą Szol i Panią Ireną Hołowczak przygotowali akademię z okazji Dnia Matki. Wszystkim Mamom, tym młodym i tym starszym, życzymy, by miały w sobie dość siły i obfitości serca dla swych dzieci, by siłę tę czerpały z serca Maryi i do Niej się uciekały w trudnych chwilach.