W ubiegłą niedzielę  w naszej świątyni specjalnie dla mieszkańców Barlinka wystąpił Krzysztof Meisinger & Poland baROCK z koncertem „Vivaldissimo”.  

W programie usłyszeliśmy: Antonio Vivaldi – Koncert D-dur RV 93, Jan Sebastian Bach – Aria na strunie G, Karel Kohaut – Koncert E-dur ***, Johann Sigismund Weiss – Koncert d-moll, Luigi Boccherini – Introdukcja i Fandango Isaac Albeniz – Asturias. 

Krzysztof Meisinger jest jednym z najwybitniejszych i najbardziej charyzmatycznych gitarzystów klasycznych. Występował na całym świecie m.in. w Tokyo, Los Angeles czy w Buenos Aires. Zadebiutował w 2014 roku w Filharmonii Berlińskiej a jego koncert zakończył się wielominutową owacją na stojąco. Jego nagrania zdobywają liczne nagrody i wyróżnienia. Obecnie ukazała się płyta „Vivaldissimo” którą nagrał razem z założoną przez siebie orkiestrą barokową „Poland baROCK”, którą krytyka zapowiada jako sensacyjną.

Specjalnie dla mieszkańców Barlinka zagrali: Krzysztof Meisinger – gitara, Orkiestra Barokowa Poland baROCK - Katarzyna Kmieciak – skrzypce, Marta Michalak – skrzypce, Ewa Pilarska – viola, Stanisław Stanecki – wiolonczela barokowa, Marcin Bajon – viol one, Maciej Kończak – gitara barokowa, Natalia Hyżak – klawesyn, Henryk Kasperczak – teorban/lutnia.

 

Search

f t g

Informacje

Biuro parafialne  czynne jest:

    wtorek od godz. 9:00 do 10 :00
    czwartek od godz. 16:00 do 17:00
   

Kontakt

ul. Kościelna 3
74-320 BARLINEK
tel. (+48) 95 746-12-04
Gmina: Barlinek
Powiat: Myśliborski
www.parafiabarlinek.pl

parafiabarlinek@home.pl