„Wydarzenia paschalne – męka, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa – są równocześnie czasem nowego przyjścia Ducha Świętego jako Parakleta i Ducha Prawdy” /Dominum et vivificantem 23/. W przeżywanym właśnie roku 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, przypominają się w tym momencie znamienne słowa św. Jana Pawła II, wypowiedziane podczas jego pierwszej pielgrzymki do Ojczyzny: „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi, tej ziemi”.  Niech słowa te staną się i naszą modlitwą właśnie o dar Tego, który dopełnia wszelkiego uświęcenia.

Niech moc Zmartwychwstałego Pana krzepi nas i niech oświeca Boskim blaskiem wszystkie wyzwania codziennego życia, abyśmy umocnieni Jego miłością i napełnieni Duchem Świętym, którego nam posyła od Ojca, potrafili nieść płomień szczerej i głębokiej wiary w naszych sercach.

Chrystus Zmartwychwstał – Prawdziwie Zmartwychwstał! Alleluja!

/-/ + Andrzej Dzięga
Arcybiskup Metropolita
  Szczecińsko-Kamieński

Szczecin, Wielkanoc 2018 r.