Kontemplacja oblicza Chrystusa nie może
zatrzymać się na wizerunku Ukrzyżowanego.
Chrystus jest Zmartwychwstałym!
Różaniec zawsze wyrażał to doświadczenie
wzywając do wyjścia poza ciemność męki,
by utkwić wzrok w chwale Chrystusa,
w zmartwychwstaniu i wniebowstąpieniu.
/św. Jan Paweł II, Rosarium Virginis Mariae, 23/

Życzenia Świąteczne Arcybiskupa Metropolity z okazji Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego 2017 r.

Drodzy Bracia Kapłani,
Osoby życia konsekrowanego, wszyscy nasi Diecezjanie oraz Goście,
świętujący nad Odrą i Bałtykiem uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego.

Świętując Zmartwychwstanie Chrystusa, w tym wyjątkowym roku wielkich maryjnych jubileuszy, łączymy się szczególnie z Bożą Rodzicielką. To właśnie Ona, jak nauczają Ojcowie Kościoła, przechowała w swoim sercu wiarę rodzącego się Kościoła, zachowując ją po bolesnych doświadczeniach Wielkiego Piątku aż do radosnego Wielkanocnego Poranka. Gdy Chrystus zmartwychwstał, Jej serce pełne wiary napełniło się radością i pokojem.

W roku trzechsetlecia koronacji Cudownego Obrazu Pani Jasnogórskiej oraz stulecia obecności Maryi w tajemnicy Fatimskich Objawień ufamy, że Jej wstawiennictwo u Zmartwychwstałego Syna umocni doświadczenie naszej wiary, byśmy byli Jego uczniami, trwając w nadziei na ostateczne zwycięstwo Zmartwychwstałego w dziejach naszej Ojczyzny, Europy i Świata.

Życzę nowych sił i natchnień od Zmartwychwstałego Chrystusa, abyśmy umocnieni Jego miłością i łaską, potrafili rozniecać płomień szczerej i głębokiej wiary w sercach naszych bliźnich.

Chrystus Zmartwychwstał – Prawdziwie Zmartwychwstał! Alleluja!

/-/ + Andrzej Dzięga
Arcybiskup Metropolita
  Szczecińsko-Kamieński

Szczecin, Wielkanoc 2017 r.