Barlinek, 01 XII 2019 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

1.      Rozpoczęliśmy dziś Adwent – okres radosnego wyczekiwania na święta Bożego Narodzenia. Niech będzie to czas pogłębionej modlitwy
i uczynków miłosierdzia. Tradycyjnie zapraszamy wszystkich na Msze Św. Roratnie, które będą sprawowane w naszym kościele we wtorki i w czwartki o godz. 1800, a w środy o godz. 700. Zachęcamy wszystkich, aby  w Mszach Roratnich uczestniczyć z własnym lampionem.  W czwartek po Mszy św. wieczornej najpiękniejsze własnoręcznie wykonane lampiony dzieci zostaną wyłonione i nagrodzone. W naszym prezbiterium został wystawiony kosz do którego możemy składać dary na święta dla rodzin potrzebujących pomocy.

2.      Dziś przypada pierwsza niedziela miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu odbędzie się po Mszy św. o godzinie 1200. Na zmianę tajemnic Żywego Różańca zapraszamy o godzinie 1700

3.      W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:

·      We wtorek /3 grudnia/ wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera

·      W środę /4 grudnia/wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy

·      W piątek /6 grudnia/wspomnienie św. Mikołaja, biskupa

Zapraszamy na Msze św. o godz. 700 i 1800.

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Tego dnia tradycyjnie błogosławi się cudowne medaliki z wizerunkiem Matki Najświętszej, dlatego na Mszę św. o godz. 1200 zapraszamy wszystkich, którzy zechcieliby poświęcić swój medalik. W uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, Kościół modli się do Boga starożytnym śpiewem Akatystu. Również my serdecznie zapraszamy do włączenia się w tę niezwykłą modlitwę uwielbienia Matki Bożej w Przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej.

4.      W niedzielę 8 grudnia w godzinach 1000-1400 na Rynku Miejskim odbędzie się festyn Mikołajkowy. W programie m.in. zabawa fantowa, mikołajkowe niespodzianki i wiele innych atrakcji dla dzieci. W imieniu organizatorów zachęcamy do wzięcia udziału w festynie.

5.      Katecheza dla dorosłych – w środę podczas Mszy św. wieczornej.

6.      Młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania zapraszamy w środę na Msze św. o godz. 1800. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie w kościele.

7.      W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek i sobota miesiąca;

W czwartek o godz. 1730 odbędzie się nabożeństwo w intencji nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.

W piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 1630; możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania rano oraz popołudniu od godz. 1700. W tym dniu odwiedzimy chorych parafian.

Nabożeństwo pierwszosobotnie – po Mszy św. porannej.

8.      Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką oraz opłatki wigilijne, świece Caritas oraz kalendarz parafialny na nowy rok 2020.

9.      Zapraszamy do wzięcia udziału w Jarmarku Bożonarodzeniowym w Gdańsku w dniach 13-14 grudnia. Koszt wyjazdu wynosi 260 zł. Cena obejmuje przejazd autokarem w obie strony, nocleg w hotelu, 2 posiłki i ubezpieczenie. Z uwagi na kwestie organizacyjne zapisy trwają do środy.

10.  Za ofiary składane na potrzeby naszej Archidiecezji w imieniu Ks. Arcybiskupa serdecznie dziękujemy – Bóg zapłać

11.  Solenizantom i jubilatom składamy życzenia oraz zapewniamy o modlitwie. Wyrazy współczucia składamy tym wszystkim, których spotkały jakieś przykrości.

12.  W ubiegłym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku Ś.P. Tadeusza KOBZIŃSKIEGO

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Wasi duszpasterze