Barlinek, dn. 11.02.2018

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiaj obchodzimy XXVI Światowy Dzień Chorego, w tym dniu modlić się będziemy za chorych z naszej wspólnoty parafialnej. Ze względu na warunki pogodowe dzień chorego w naszej wspólnocie parafialnej został przeniesiony na późniejszy termin .
2. W środę rozpoczynamy Wielki Post. Msze św. w Środę Popielcową o godz. 7:00, 9:00, 16:30 dla dzieci i 18:00. Podczas każdej Mszy św. przyjmiemy popiół na nasze głowy, który przypomina nam o naszej przemijalności. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Ofiary zbierane tego dnia na tacę przeznaczone są na dzieła miłosierdzia prowadzone przez Caritas Archidiecezji.
3. Ze względu na Środę Popielcową, kancelaria parafialna w tym dniu, będzie nieczynna..
4. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej: o godz. 16:45 dla dzieci  o 17:30 dla dorosłych
5. W każdą niedzielę Wielkiego Postu Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17:00. Serdecznie zapraszamy.
6. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania we wtorek i w czwartek  po Mszy św. wieczornej i niedzielnej Mszy św. o godzinie 10.30.
7. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką, tematem numeru jest XXVI  Światowy Dzień Chorego.
8. 17 lutego organizowany jest wyjazd na dzień skupienia Żywego Różańca w sanktuarium MB Fatimskiej na osiedlu Słonecznym w Szczecinie. Koszt wyjazdu 30 zł. Zapisy w zakrystii i biurze parafialnym. Wyjazd o 8.00 z rynku w Barlinku.
9. 24 lutego o godzinie 10.00, podczas uroczystej Mszy św. w Katedrze Szczecińskiej, zostaną udzielone święcenia diakonatu al. Jakubowi Sielickiemu, który odbywał w naszej wspólnocie parafialnej roczną praktykę duszpasterską. Zapisy na wyjazd w zakrystii lub biurze parafialnym. Koszt wyjazdu to 30 zł.
10. Z żalem, ale i z nadzieją wypływającą z wiary w zmartwychwstanie naszego Pana Jezusa Chrystusa informujemy, że 9 lutego 2018 r., w wieku 77 lat życia i 51 lat kapłaństwa, zmarł Ksiądz Kanonik Kazimierz Sałternik. Msza św. za zmarłego kapłana zostanie odprawiona w poniedziałek w parafii św. Wojciecha BM o godzinie 18.00. Na Mszę św. i do modlitwy za zmarłego kapłana serdecznie zapraszamy.
11. Ze względu na Msze św. pogrzebową ks. kan. Kazimierza Sałternika, Msza św. w poniedziałek zostanie przeniesiona z godziny 18.00 na godzinie 17.00, a spotkanie Kręgu Biblijnego odbędzie się w sobotę po Mszy św. wieczornej.
12. Za ofiary składane na potrzeby naszej parafii serdecznie dziękujemy.
13. Solenizantom i jubilatom składamy życzenia i zapewniamy o modlitwie.

Wasi duszpasterze