Barlinek, dn. 24.03.2019

O g ł o s z e n i a     d u s z p a s t e r s k i e

W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:

• w poniedziałek – 25 marca – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.  Zapraszamy na Msze św. o godz. 7:00 i 18:00.

Na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym zapraszamy dziś o godz. 17:00. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej będziemy przeżywać w każdy piątek: dzieci zapraszamy  o godz. 16:45 a dorosłych o godz. 17:30.

Od przyszłej niedzieli rozpoczniemy w naszej Parafii święty czas rekolekcji wielkopostnych. Już dziś prosimy wszystkich o modlitwę w intencji duchowych owoców tego czasu.

Trwa akcja charytatywna przed zbliżającymi się świętami Wielkiej Nocy. W prezbiterium został wystawiony kosz, do którego można składać dary na Święta dla Rodzin najbardziej potrzebujących; przy wyjściu głównym z kościoła można nabyć świece  i baranki Caritas oraz prasę katolicką.

Za ofiary złożone na potrzeby naszej parafii serdecznie dziękujemy – Bóg zapłać.

Solenizantom i jubilatom składamy życzenia oraz zapewniamy o naszej modlitwie. Wyrazy współczucia składamy tym wszystkim, których spotkały jakieś przykrości.

Na terenie naszej gminy odbędzie się akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku pod nazwą „Dzień Dawcy Szpiku dla Agatki i Innych”.  Rejestracja odbędzie się 27 marca w Przedszkolu Miejskim nr 2 przy ul. Podwale 11 oraz 31 marca na rynku w Barlinku. Szczegółowe informacje znajdują się w gablocie pod chórem.

Papieskie Dzieła Misyjne Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej organizują  Akcję Misyjną zatytułowaną „Okulary dla Afryki”. Zebrane okulary lecznicze zostaną przekazane szpitalowi w miejscowości Wamba w centralnej Kenii. Okulary mogą być zarówno używane, jak i nowe. Zebrane przedmioty można przynosić do zakrystii lub kancelarii parafialnej.

Wasi duszpasterze