Barlinek, 22 listopada 2020 r.

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

1. Obchodzimy dziś Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata
    a zarazem ostatnią niedzielę roku liturgicznego. Jest to również 18. rocznica przyjęcia sakry biskupiej Ks. Abpa Andrzeja Dzięgi. Pamiętajmy o modlitwie w intencji naszego Pasterza.
  2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
  • We wtorek /24 listopada/ wspomnienie śś. Męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy
  1. Modlitwy wypominkowe odmawiamy od poniedziałku do soboty o godz. 17:30. Wypominki za zmarłych członków Żywego Różańca odbędą się w najbliższy poniedziałek.
  2. Informujemy, że z przyczyn od nas niezależnych liturgiczne wprowadzenie nowego Proboszcza zostało przeniesione na przyszłą niedzielę /29 listopada/ podczas Mszy św. sprawowanej o godz. 10:30.
  3. Katecheza dla dorosłych - w środę podczas Mszy św. wieczornej.
  4. Powoli dobiega końca akcja charytatywna „Respirator dla szpitala ku pamięci Księdza Dziekana”. Wpłat na konto można jeszcze dokonywać do poniedziałku 23 listopada do godzin porannych. W dalszym ciągu środki na zakup urządzenia można wpłacać za pośrednictwem portalu zrzutka.pl oraz składać do kartonowych puszek zlokalizowanych w sklepach na terenie miasta. Do dnia dzisiejszego zebraliśmy blisko 100 tyś. zł. Koszt respiratora waha się w granicach od 80 do 150 tys. zł. Sprzęt dobrej jakości to oczywiście więcej pieniędzy, dlatego zachęcamy do dalszych wpłat.
  5. Polecamy prasę katolicką. W dzisiejszym numerze w dodatku „Kościół nad Odrą i Bałtykiem” został opublikowany obszerny materiał o życiu i o uroczystościach pogrzebowych ŚP. Księdza Dziekana Bronisława Lose.Prasa katolicka do nabycia przy wyjściu z kościoła. Polecamy również kalendarze na nowy rok 2021, które w ubiegłym tygodniu prezentowały Siostry ze Zgromadzenia Jezusa Miłosiernego. Koszt kalendarza to 6 zł.
  1. W zakrystii oraz na plebanii są już dostępne świece Caritas oraz pobłogosławione opłatki wigilijne. Ofiary składane przy okazji nabywania opłatków przeznaczone będą na cele parafialne.
  2. Za ofiary składane na potrzeby parafii serdecznie dziękujemy.
  3. Solenizantom i jubilatom składamy życzenia oraz zapewniamy o naszej modlitwie. Wyrazy współczucia składamy tym, których spotkały jakieś przykrości.
  4. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności ŚP. Józef WAWRZYNIAK, Dorota KAWALEC, Henryk URYSZEK i Helena ZARZYCKA

Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…

Wasi duszpasterze

czwartek od godz. 16:00 do 17:00